Ubytovanie na Liptove, Liptov, Tatry ubytovanie, chata, chaty, priv?t

Slovensko, Slovensku, Aquapark Tatralandia, N?zke a Vysok? Tatry, Jasn? Chopok, ly?ovanie, turistika

Lyžovanie na Liptove - v Nízkych a Vysokých Tatrách
UBYTOVANIE NA SLOVENSKU LIPTOVE CHATA AQUATHERM

365 DNÍ KÚPANIE V TERMÁLNYCH PRAMEŇOCH, LYŽOVANIE, TURISTIKA, RELAX ...

Lyžovanie ski Jasná - Demänovská dolina - chata Liptov Hotel Tatry

Jasná Nízke Tatry

Jedno z najväčších a najobľúbenejších stredísk zimných športov sa nachádza 15 km od Liptovského Mikuláša a 60 km od letiska v Poprade. Leží v hornej časti Demänovskej doliny. Je súčasťou Národného parku Nízke Tatry, na severných svahoch Chopka a Derešov vo výškach 950 až 2024 m . Sú tu vynikajúce terény pre zjazdové lyžovanie a aj množstvo rôzne náročných bežeckých lyžiarskych tratí. Samozrejmosťou sú zasnežované trate a večerné lyžovanie. Pre priaznivcov snowboardingu je vybudovaná U-rampa pri údolnej stanici Jasná - Luková. Na svoje si prídu aj priaznivci skialpinizmu. Jasná je horské stredisko celoročnej turistiky. Je to obľúbená oblasť pre priaznivcov paraglidingu. V Demänovskej doline sú sprístupnené dve jaskyne: Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody. Neďaleko sa nachádza Vrbické pleso (štátna prírodná rezervácia s rozlohou 25ha, pozostatky zaľadnenia Nízkych Tatier) a je tu množstvo značených turistických chodníkov. Komplexné služby pre lyžiarov, lyžiarska škola, skiservis, krytý bazén, fitness, sauna. Príjazd možný autobusom alebo autom. Viac informácií - Jasná Nízke Tatry.

Lyžovanie skipark Ružomberok hory chaty Liptov Hotel Tatry

Skipark Malinô Brdo

Lyžiarske stredisko Skipark Ružomberok sa nachádza na úbočiach Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. Od centra mesta je vzdialené asi 2 km. Vstupnou bránou do strediska je Hrabovo, odkiaľ vedie novovybudovaná 8 - miestna kabínková lanová dráha je kapacitne asi päťkrát rýchlejšia. Na dráhe dlhej 1770 m môže byť za jednu hodinu prepravených až 1500 osôb, teda až o 1200 osôb viac ako doposiaľ. Dĺžka trate je 1300 m. Táto sedačková lanová dráha pribudne k trom fungujúcim vlekom, čím sa zabezpečí rýchlejšia cirkulácia lyžiarov a zníži sa čakacia doba pri vlekoch. Stredisko disponuje ešte ďalšími štyrmi detskými vlekmi. Novinkou je zahrnutie úrazového poistenia v cene lyžiarskeho lístka a lyžiarsky lístok umožňujúci aktívnu lyžovačku 5 dní zo 7. Dĺžka zjazdových tratí je 12 km. Funguje tu aj lyžiarska škola, skiservis, požičovňa výstroja, či umelo zasnežované svahy a nočné lyžovanie.

Lyžovanie vlek Opalisko chata Liptov Hotel Tatry

Závažná Poruba Opalisko

Lyžiarske stredisko pod vrchom Opalisko 1210 m, leží v bočnom hrebeni Nízkych Tatier, pod vrchom Poludnica. Nachádza sa 7 km od Liptovského Mikuláša. Bolo kandidátom na XX. Zimné olympijské hry 2006 v akrobatickom lyžovaní, sánkovaní a boboch. Sezóna 15.XII - 31.III.

Lyžovanie Žiarská dolina - Žiar chata Liptov Hotel Tatry

Žiarska Dolina

Lyžiarske stredisko sa nachádza za obcou Žiar v ústi Žiarskej doliny, neďaleko Liptovského Mikuláša. Leží na úpätí južných svahov pohoria Západné Tatry. Zjazdové trate sú stredne náročné. V stredisku sa usporiadavajú významné preteky v skialpinizme. Sezóna trvá od15. XII do 31.III.

Lyžovanie Liptovský Ján chaty Liptov Hotel Tatry

Liptovský Ján

Lyžiarske stredisko JAVOROVICA je situované na úpäti severných svahov Nízkych Tatier v jednej z najkarjších dolín Slovenska, vzdialené 7 km od Liptovského Mikuláša. Obec Liptovský Ján je známe kúpeľné miesto s viacerými pozoruhodnými stavebnými pamiatkami. Lyžiarská sezóna trvá od decembra do apríla, pretože zjazdovky sú mechanicky zasnežované. Je to lyžiarské stredisko rodinného typu s vlastnou lyžiarskou školou a lyžiarskou škôlkou. Svoje miesto si v ňom nájdu úplní začiatočníci ale aj kvalitný lyžiari.K trom vlekom typu POMA P pribudol v r. 2000 vysokokapacitný vlek Doppelmayr. V sezóne 2001/2002 bola otvorená nová zjazdovka v dĺžke 900m. Je to zjazdovka, ktorá je určená hlavne pre kvalitnejších lyžiarov.

Lyžovanie Čertovica hory ubytovanie chaty Liptov Hotel Tatry

Čertovica

Významné lyžiarske stredisko Čertovica je situované 18 km južne od Liptovského Hrádku, letisko v Poprade je vzdialené 65 km. Lyžiarske svahy sa rozprestierajú na rozhraní strednej a východnej časti Nízkych Tatier v Národom parku Nízke Tatry. Sedlom Čertovica prechádza dôležitá cestná komunikácia cez hlavný hrebeň Nízkych Tatier. Dĺžka lyžiarskej sezóny trvá priemerne 120 dní a trvá od 15.decembra do 15. apríla. Okrem možnosti klasického lyžovania sú tu podmienky aj pre bežecké lyžovanie a lyžiarsku turistiku. Širokú škálu služieb zabezpečujú stravovacie zariadenia, k dispozícii je aj skiservis, požičovňa lyžiarskeho výstroja, fitnes, sauna, kolkáreň. Čertovica je i východisko túr na hlavný hrebeň Nízkych Tatier, do Bocianskej doliny, kde je lyžiarske stredisko Vyšná Boca, vhodné pre menej náročných lyžiarov. Stredisko má vhodné podmienky aj na paragliding. Vyšná Boca je rázovitá obec s ľudovou architektúrou. Okolie poskytuje množstvo turistických atrakcií.

Lyžovanie Vyšná Boca ubytovanie chaty Liptov Hotel Tatry

Vyšná Boca

Lyžiarske stredisko Vyšná Boca je členom Záujmového združenia prevádzkovateľov lanoviek a lyžiarskych vlekov LAVEX. Stredisko je mimoriadne vhodné pre lyžiarske výcviky, keďže sa v ňom nachádzajú zjazdovky rôznych obtiažností. Občerstvenie v čajovni na Vrchlúke,ktorá je otvorená v prípade potreby. Parkovanie je úplne ZADARMO na parkovisku s kapacitou cca 20 vozidiel priamo pod HOTELOM ŠPORT (cesta č.72), z Čertovice-sedla je parkovisko vzdialené približne 2 km, z Vyšnej Boce približne 2,5 km. Ostatné parkovacie kapacity sa nachádzajú priamo vo Vyšnej Boci. Priemerná dĺžka trvania snehovej pokrývky: od decembra do apríla, často sa lyžuje aj počas Veľkej noci, nie je to však pravidlom. Priemerná hrúbka snehovej pokrývky: vo vrcholových mesiacoch 50 až 60 cm. Úprava zjazdových tratí je zabezpečená pomocou ratraku PISTEN BULLY. Výškový rozdiel v lyžiarskom stredisku je približne 110 m.

LAST MINUTE

ATRAKCIE

LINKS

AquaTherm Liptovský Trnovec Nr.. 271, 032 22 Liptovský Trnovec, SLOVAKIA , GOOGLE MAP
Tel: non-stop: +421-905-500 876, e-mail: mara@mara.sk
GPS: N 49´07´15´´ E 19´32´51´´ (decimal: N 49.12089 E 19.54734)

Skype Me™!
Callto://miroslavzachar