Ubytovanie na Liptove, Liptov, Tatry ubytovanie, chata, chaty, priv?t

Slovensko, Slovensku, Aquapark Tatralandia, N?zke a Vysok? Tatry, Jasn? Chopok, ly?ovanie, turistika

Liptovská Mara - vodná priehrada na Liptove, Slovensko
UBYTOVANIE NA SLOVENSKU LIPTOVE CHATA AQUATHERM

365 DNÍ KÚPANIE V TERMÁLNYCH PRAMEŇOCH, LYŽOVANIE, TURISTIKA, RELAX ...

Liptovská Mara - Trnovec - Ubytovanie v chatkách na Liptove

História priehrady

V lete najvýznamnejšie rekreačné stredisko. Liptovská Mara je priehrada na Váhu s výkonom 198 MW vybudovaná v rokoch 1969 až 1975. Výškou 45 m je druhou najväčšou sypanou hrádzou v SR. Priehrada s vyrovnávacou nádržou môže zadržať 365 mil. m3vody, najviac na územi SR. Pri päte je široká 200 m a dlhá 1225 m. Vody priehrady zaplavili 13 obcí. Najcenejšie domy sú prenesené v skanzeme v Pribyline. Ide o tieto pamiatky: goticko-renesančný kaštiel v Parížovciach, pôvodné gotické kostoly v Liptovskej Mare, Sielnici, zrubové domy vzácnej ľudovej architektúry. Výnimkou je artikulárny kostol z Paludze, ktorý preniesli na okraj obce Lazisko.

Kúpanie priehrada Liptovská mara ubytovanie na Liptove

Možnosti rekreácie

Každoročne sa tu rekreujú tisícky rekreantov. Sú tu možnosti kúpania, surfovania, jachtingu, škola windsurfingu, člnkovanie, vodné bicyklovanie, minigolf, rybárčenie, plavba vyhliadkovou loďou.V Liptovskom Trnovci je plážové kúpalisko a autocamping, požičovňa športových potrieb, minigolf, prístav lodnej dopravy, prístav jácht, požičovňa člnov, vodná záchranná služba, výcvikové stredisko potápačov a trávnatá pláž. Od jari do jesene sa tu konajú významné športové podujatia s medzinárodnou účasťou. Ďalšie rekreačné strediská na severnom brehu priehrady: Bobrovník, Liptovská Sielnica. Na severnom brehu pri diaľnici sa nachádza známy salaš Dechtáre, ktorý ponúka typické liptovské špeciality. Stredisko je dobre situované východisko turistických trás do Chočských vrchov, Západných a Nízkych Tatier.

Liptovská Mara výletná loď - ubytovanie na Liptove v Tatrách

Výlet loďou - katamaran - plavba loďou po Liptovskej Mare

Nenechajte si újsť plavbu vyhliadkovou loďou Loď Mara - katamaran – Pred tropickými dňami v meste je najlepšie utiecť k vode. Nechajte sa preto hodinu unášať plavbou po slovenskom mori s partiou kamarátov alebo s rodinou až do 24 osôb. Pocit sviežosti pretrvá aj po zakotvení. Fľaša sektu umocní zážitok z plavby.
Naša flotila pozostáva z dvoch loďí typu katamaran, s rozmermi 8m x 2,5m, riadené sú pomocou volantu. Kapacita každej lode je 12 osôb. Každé plavidlo je vybavené plátenou strieškou, čalunenými sedačkami, rádiom s CD prehrávačom, rebríkom pre nastupovanie z vody a stolčekom s držiakmi na nápoje. Loď svojím vybavením spĺňa aj kritéria náročnejších zákazníkov.
Plavby sú vhodné pre všetky vekové kategórie, rodiny s deťmi, uzavreté skupiny. Skúsení kapitáni vám radi porozprávajú veselé zážitky a zaujímavosti. Počas horúcich letných dní dobre padne kúpanie v osviežujúcej vode uprostred vodnej nádrže. Navyše počas VIP plavby si vychutnáte krásu okolia cez bublinky šampanského.
Lode kotvia v prístave na plážovom kúpalisku v Liptovskom Trnovci ale po dohode je tu aj možnosť využiť Prístav Dechtáre kde na Vás čakajú liptovske špeciality.
Plavba po Liptovskej Mare – Loď Mara

LAST MINUTE

ATRAKCIE

LINKS

AquaTherm Liptovský Trnovec Nr.. 271, 032 22 Liptovský Trnovec, SLOVAKIA , GOOGLE MAP
Tel: non-stop: +421-905-500 876, e-mail: mara@mara.sk
GPS: N 49´07´15´´ E 19´32´51´´ (decimal: N 49.12089 E 19.54734)

Skype Me™!
Callto://miroslavzachar